Mesto Senica
  • SK
Titulka   >  Spravodajstvo
publikované: 29.01.2018 - 09:29  //  aktualizácia: 29.01.2018 - 09:50  //  zobrazené: 393

Záhorie prilákalo svojou prezentáciou stovky ľudí

Január je už typickým pre odborné veľtrhy cestovného ruchu a región Záhorie ani tento rok nechýbalo. Pod záštitou Bratislava Region Tourism predstavilo blížiacu sa letnú sezónu, ktorá štartuje v máji a bohatú ponuku regionálnych produktov.

Prvým veľtrhom, kde sa Záhorie prezentovalo bol Go Regiontour Brno (18.-21.1.2018).  Tento ročník bol skvelý vďaka početnej návštevníckej účasti. Návštevníci sa mohli dozvedieť o podujatiach a zaujímavých  miestach od Stupavy až po Holíč. Premiéru mal nový propagačný materiál o sprevádzaní Šaštínskou bazilikou.  Sprievodným programom počas štyroch dní boli ochutnávky regionálnych špecialít. Víno z Malých Karpát, praclíky z Čataja, pivo z Bratislavy a za Záhorie nechýbali pagáčiky, syry Havran či pravý skalický trdelkník.

Presne po týždni sa regióny Slovenska presunuli do bratislavskej Incheby a slávnostným otvorením začal 24.ročník medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour.

Záhorie v stánku Bratislava Region Tourism začalo veľtrh nie len slávnostným otvorením prezentačného stánku, ale za prítomnosti predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Juraja Drobu, predsedu predstavenstva Krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism a jej členov aj uvedením do života dvoch jedinečných propagačných materiálov. Prvým sú tradičné recepty, ktoré vznikali v spolupráci starých mám či výrobcami tradičných produktov. Záhorie je v brožúre zastúpené zázvorníkmi, ťahanou štrúdľou, skalickým trdelníkom a šumajstrom. Druhou krstenou brožúrou je pivný bedeker, ktorý čitateľov prevedie malými remeselnými pivovarmi Bratislavy a Záhoria.

Okrem printovej prezentácie mohli návštevníci počas celej soboty ochutnávať región Záhorie, a to vďaka holíčskemu pivovaru Wywar, skalickému trdelníku od Havlíkú, Senickým a skalickým pekárňam s ochutnávkami oškvarkových pagáčikov a bzdúškov a syrárni Havran so Záhoráckymi syrami. Okrem ochutnávok boli prezentované aj dve jedinečné podujatia. Agentúra Hector pozývala návštevníkov na najväčší historický festival Rotenstein, ktorý sa bude konať 26.-27.mája v Holíči na zámku a agentúra M.I.C. oslovila množstvo nadšencov na športové podujatie pre celé rodiny 5K Inflatable Fun – beh cez obrie nafukovacie prekážky 21.apríla v Skalici. Hotel sv. Ludmila a Malvázia predstavili svoje hotely vrátane pobytových balíčkov.

V Senici, dňa 28.1.2018

 

OOCR Záhorie/Ing.Dominika Levákov

FOTOGALÉRIA

NOVINKY E-MAILOM

NOVÉ INFORMÁCIE, ČO SA PRIPRAVUJE, ČO SA UDIALO NA VÁŠ E-MAIL, PRIHLÁSTE SA UŽ DNES!