Aktivity ku Dňu Zeme pre najmenších
Dnes dopoludnia sa v priestoroch DAVu uskutočnilo podujatie ku Dňu Zeme, určené najmä pre žiakov prvého stupňa základných škôl. Jeho cieľom bolo nenútene a hravou formou poukázať na to, že vzťah k prírode a ekológii je dôležité budovať už od útleho veku. Hlavnou témou boli zvieratká – deťom blízke a zároveň ideálne na to, aby sa cez ne učili láske k prírode a zodpovednosti za životné prostredie.
„Zem je domov nás všetkých, preto je dobré už od malička deťom ukázať, že naša planéta si zaslúži pozornosť a starostlivosť,“ uviedol zástupca primátora Filip Lackovič, ktorý prišiel pozdraviť prvákov a druhákov. Ľubica Krištofová zo združenia Pro Felis odovzdala mestu Senica ďakovný list za podporu aktivít na ochranu a zveľaďovanie životného prostredia v meste. Zástupcovi primátora darovali aj mačku, nie živú, ale plyšovú, ako poďakovanie za podporu útulku a aktivít vedúcich k zlepšeniu situácie zvierat bez domova.
Podujatie sa pôvodne plánovalo v parku pred DAVom, no vzhľadom na nepriaznivú predpoveď počasia ho organizátori presunuli do interiéru. Ani to však neubralo na jeho atraktivite – práve naopak. V sále sa deti zabavili pri súťažiach a vystúpení s Fifom a Vierkou, ktoré bolo plné smiechu, pohybu a veselých pesničiek.
Na stanovištiach si žiaci mohli poskladať zvieracie pexeso, vyfarbiť tematické omaľovánky a zoznámiť sa s prácou senických útulkov prostredníctvom informačných materiálov.
Podujatie sa konalo s finančnou podporou Fondu PRO Senica a Nadácie ZSE.
Organizačne ho zastrešilo občianske združenie Pro Felis a Spolok záhoráckych ochrancov prírodného a kultúrneho dedičstva v spolupráci s CVČ Senica, MsKS Senica a mestom Senica.