Skip Navigation or Skip to Content
Titulka   >  Spravodajstvo
publikované: 06.09.2023 - 10:32  //  aktualizácia: 06.09.2023 - 15:07  //  zobrazené: 645

EKO DEŇ

Eko deň bude plný aktivít pre deti, divadielok, super diskusií aj netradičného hudobného vystúpenia na podomácky vyrobených nástrojoch v podaní Vrbovských víťazov. 

Podujatie sa uskutoční v mestskom parku v Senici v piatok 8. 9. 2023 od 13:00. Pre deti budú okrem rôznych stanovísk, ktoré vyskúšajú ich znalosti ohľadom triedenia odpadkov, pripravené aj dielničky, kde si z odpadového materiálu vyrobia hračku pre psíka, ceruzkovú vrtuľku, či odznak. Môžu si vyrobiť cukrovú vatu pomocou alternatívneho pohonu (šliapaním na bicykli), či vyskúšať koleso šťastia. Kultúrny program pre deti o 15:00 odštartujú Fifo s Vierkou a ich interaktívne divadlo „Na prádzninách“. Po nich o 16:30 príde na rad Divadlo Na Hojdačke s bábkovým divadlom „KoloBEH vody“.

Pre starších budú pripravené diskusie. Prvá s cestovateľom Radoslavom Hoppejom o 16:00, ktorý je známy na instagrame pod profilom Nie je túra bez Štúra. O 17:00 bude diskusia s biológom a ekológom Ladislavom Mikom o tom, ako sa mení naša klíma, ale aj pôda a aký vplyv to má na naše pestovanie. Eko deň o 18:00 uzatvorí hudobná skupina Vrbovskí víťazi a ich netradičné hudobné vystúpenie na podomácky vyrobených nástrojoch. Máte sa na čo tešiť.

Okrem tohto sa dozviete techniky správneho vykurovania, ktoré vám ukáže Ministerstvo životného prostredia SR spolu s Cechom kachliarov SR. Môžete sa ich opýtať okrem iného aj na to, ako dbať na bezpečnosť a pravidelnú údržbu vykurovacích zariadení. Súčasťou podujatia budú aj stánky s eko produktami, SWAP kníh aj SWAP oblečenia. 

Tak neváhajte, zoberte svoje malé ratolesti, príďte sa zabaviť, ale aj dozvedieť niečo o ochrane prírody. 

FOTOGALÉRIA

NOVINKY E-MAILOM

NOVÉ INFORMÁCIE, ČO SA PRIPRAVUJE, ČO SA UDIALO NA VÁŠ E-MAIL, PRIHLÁSTE SA UŽ DNES!