Skip Navigation or Skip to Content
Titulka   >  Spravodajstvo
publikované: 14.08.2023 - 13:11  //  aktualizácia: 14.08.2023 - 14:39  //  zobrazené: 679

Peniažky z podujatia Na kolesách proti rakovine pomôžu chorým deťom


Štvrtý ročník podujatia Na kolesách proti rakovine v Senici prišlo tento rok podporiť spoločnou cyklojazdou viac ako 300 ľudí. Svojou účasťou ale i finančne podporilo toto podujatie ďaleko viac ľudí ako v minulých rokoch. Nákupom tričiek, šiltoviek, vrecúšok s logom podujatia a kúpou tomboly prišli podporiť Nadáciu Výskum rakoviny, a tak sa vyzbieralo celkovo 2464,75 eur. Peniažky pomôžu chorým detičkám, keďže ako uviedol člen správnej rady nadácie Roman Bohovič, výťažok z podujatia venujú o. z. Deťom s rakovinou.  

K tejto krásnej sume peňazí prispela aj účasť mnohých známych osobností. Pozvanie na podujatie prijali Seničania Erik Michálek , Dano Antálek , Bibiana Ondrejková, Michal Kalman, Michal Rusňák, Majka Závodská, Viera Šusteková, Martin Filip, Romana Mižigar, Útulok Senica - Cerberus n.o., ale aj mimosenickí hostia ako Patrik Herman, Vratko Sirági, Jana Pifflová Španková, Jana Balzar Lieskovska , Andrea Bucko a Maroš Baňas. 

Som rád, že máme v Senici podujatie, ktoré spája ľudí s chuťou podporiť dobrú vec. S onkologickým ochorením sa v dnešnej dobe stretla asi už každá rodina, pričom ak zasiahne do života, tak je to väčšinou zásadným spôsobom. Je preto dôležité o tejto téme hovoriť, neostať ľahostajný a podporiť tento zmysluplný cieľ. Je veľmi dôležité dávať do pozornosti práva onkologických pacientov, spájať všetkých, ktorí môžu zlepšiť onkológiu na Slovensku, podporovať prevenciu a včasnú diagnostiku, ako aj pomôcť onkologickým pacientom zvládnuť náročné situácie,“ povedal počas podujatia vo svojom príhovore zástupca primátora Filip Lackovič. 

Súčasťou podujatia bola expozícia pacientskej organizácie NIE RAKOVINE zdôrazňujúca dôležitosť prevencie nádorových ochorení.  Dobrovoľníci z tohto  občianskeho združenia cestujú po Slovensku s obrovskými nafukovacími maketami hrubého čreva a pľúc, modelmi prsníkov a semenníkov a motýlicou symbolizujúcou boj proti rakovine krčka maternice. Počas celého dňa sa návštevníkom expozície okrem dobrovoľníkov venovali riaditeľka nadácie Jana Pifflová Španková, Patrik Herman a Bibiana Ondrejková.

Priatelia, to, čo som zažil včera na Kunovskej priehrade, tak to vám bolo niečo! Toľko ľudí, taký záujem a taká atmosféra... To som už dávno nezažil! V našom čreve bola permanentná zápcha  , jedna skupina vytláčala druhú, pľúca aj stolček s prsníkmi a semenníkmi boli v obliehaní ako v bitke o Bastilu... Štyri hodiny sme sa prakticky nezastavili...
Toto mi robí radosť, z tohto sa teším - malo to význam! Skvele zorganizovaná akcia Na kolesách proti rakovine (klobúk dole všetkým ľuďom z Mesto Senica) a ľudia so záujmom, ktorí si prišli nielen zabicyklovať, podporiť dobrú myšlienku (prispievali svojou účasťou na konto OZ Deťom s rakovinou n.o.), ale verím, že návštevou našej expozície, tým, že nám dali priestor, aby sme im s mojimi priateľmi - bývalými onkologickýmimi pacientmi z NIE RAKOVINE, mohli povedať pár slov, urobili niečo aj pre seba a svoje rodiny...,
“ napísal po podujatí na svojom profile Patrik Herman. 

Poďakovanie patrí však všetkým, ktorí sa na tejto zmysluplnej akcii podieľali.  Toto charitatívno – osvetovo – kultúrno – športové podujatie organizačne pripravilo Mesto Senica s finančnou podporou Trnavského samosprávneho kraja, spoločnosti Hílek a spol. Hyundai. Partnermi a sponzormi podujatia sú aj DEMA, KAUFLAND, Rekreačné služby mesta Senica, Mestské kultúrne stredisko Senica, Hansgrohe, BOKER, COOP Jednota Senica, Kozel, Pucošport, Avon a Salaš Sobotišťan.

Súčasťou programu bola pacientská organizácia NIE RAKOVINE a nezisková organizácia Deťom s rakovinou s dôležitými a zaujímavými informáciami. 

Do tomboly cenami prispeli: 
Spoločnosť DEMA, Hílek a spol., Kaufland, Shark Aero Hlboké, HANSGROHE, COOP Jednota Senica, 101 DROGERIE, SEGUM Senica, MsKS Senica, ThaiSen Senica, Eurodom, Fifo a Vierka, Vierka Šusteková, JAM SPORT, RIDERS BIKE SHOP, CYKLOŠPORT Tomáš Markovič, Lekáreň Dr. Max

FOTOGALÉRIA

NOVINKY E-MAILOM

NOVÉ INFORMÁCIE, ČO SA PRIPRAVUJE, ČO SA UDIALO NA VÁŠ E-MAIL, PRIHLÁSTE SA UŽ DNES!