Mesto Senica
  • SK
Titulka   >  Spravodajstvo
publikované: 14.07.2020 - 10:16  //  aktualizácia: 14.07.2020 - 10:24  //  zobrazené: 383

V dome na Štefánikovej unikala neznáma látka, mesto ponúklo náhradné ubytovanie

V bytovom dome na Štefánikovej ulici nahlásil jeden z jej obyvateľov ešte v pondelok večer výskyt neznámej dráždivej látky, ktorá sa šírila cez stúpačkovú šachtu. „Zasahujúci príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Senici a príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave prieskumom zistili, že v byte na ôsmom poschodí je cítiť neznámy štipľavý zápach. Vykonali kontrolu bytového domu, zároveň uskutočnili kontrolné merania analyzátormi látok v ovzduší ako aj odbery vzoriek, ktoré budú analyzované v kontrolnom chemickom laboratóriu. Súčasne boli odvetrané vnútorné priestory obytného domu,“ ozrejmila Mária Zaťková z KR HaZZ v Trnave.

 

Hasiči vykonali aj kontrolné merania na prítomnosť zemného plynu, ktorý sa nepotvrdil. Záchranári ale preventívne nariadili evakuáciu štyroch bytových jednotiek na siedmom a ôsmom poschodí paneláku. „Mesto Senica bolo pripravené zabezpečiť náhradné ubytovanie, ktoré aj využila jedna pani v seniorskom veku, s presťahovaním jej pomohli príslušníci mestskej polície, ostatní si situáciu rozhodli vyriešiť s pomocou rodiny a známych,“ uviedol primátor Senice, ktorý bol takisto prítomný na mieste zásahu.

 

Situácia v bytovke je pod kontrolou, žiadne osoby neboli zranené a momentálne sa čaká na oficiálne výsledky rozborov odobratých vzoriek.

 

FOTOGALÉRIA

NOVINKY E-MAILOM

NOVÉ INFORMÁCIE, ČO SA PRIPRAVUJE, ČO SA UDIALO NA VÁŠ E-MAIL, PRIHLÁSTE SA UŽ DNES!