Skip Navigation or Skip to Content
Titulka   >  Spravodajstvo
publikované: 08.06.2009 - 09:43  //  aktualizácia: 11.06.2017 - 23:15  //  zobrazené: 1151

Živel kruto zasiahol

krupobytie_m.jpgV sobotu 6. júna okolo 19.30 postihla Senicu prudká búrka so silným krupobitím. Kým v Senici voda postupne opadla, hoci na niektorých miestach vyrazila kanalizácia a boli zaplavené pivničné a suterénne priestory, najväčšie škody napáchala búrka - prietrž mračien v mestskej časti Kunov.
 

Niektorí označujú búrku ako najväčšiu a najničivejšiu aká postihla mesto, konkrétne mestskú časť Kunov.

 

Búrka a krupobitie zničilo úrodu v záhradkách, napáchala škody na poľnohospodárskych kultúrach a kruto zasiahla na obyvateľov Kunova, ktorým poškodila či zničila časť ich majetku. Voda nemilosrdne brala so sebou všetko čo jej prišlo do cesty – autá, nábytok, murované ploty. Do pivníc, záhrad, na verejné priestranstvá – všade priniesla vrstvu nánosov s kamením.

 

Vyčíňanie prírodného živla kruto zasiahlo do života obyvateľov Kunova.

 

Prívalová voda sa asi v metrovej výške valila po uliciach a zanechala za sebou hroznú spúšť.

 

Voda splavila z polí zeminu a blato zaplavilo pivnice, záhrady. Silný prúd vody ničil aj murované ploty, ako hračky niesol so sebou autá, odtrhnuté kusy asfaltu, kamene... Nánosy blata a kameňov na niektorých miestach dosahovali výšku až 30-40 cm.

 

Po búrke a opadnutí vody ešte v sobotu obyvateľom pomáhali pri odstraňovaní následkov profesionálni hasiči zo Senice, ktorým pomáhali aj ich kolegovia z takmer celého Trnavského kraja, do neskorých nočných hodín. Na odčerpávaní vody a ďalších záchranných prácach sa podieľali aj príslušníci Mestského hasičského zboru zo Senice. V nedeľu 7. júna už od rána nastúpila do Kunova technika z Technických služieb Senica, a.s. s 2 malými a 3 veľkými nakladačmi, 2 vozidlami Tatra a 2 vozidlami Liaz, ktoré priebežne odvážali 6 pristavených kontajnerov. Celú nedeľu obyvatelia intenzívne odpratávali z pivníc, domov, dvorov blato. Technickým službám na základe zmluvy techniku poskytla aj firma Devis. Na mieste koordinovali práce primátor Senice Ľubomír Parízek, riaditeľ Technických služieb Jaroslav Kaščák, dopravu usmerňovala Mestská polícia.

 

Na MsÚ v pondelok ráno zasadal krízový štáb, ktorý rozhodol o ďalšom postupe prác. V priebehu dňa prinesieme podrobnejšie informácie.

 


bar

Foto: Barošková, Dieneš, Krištofová, Filípková

FOTOGALÉRIA

NOVINKY E-MAILOM

NOVÉ INFORMÁCIE, ČO SA PRIPRAVUJE, ČO SA UDIALO NA VÁŠ E-MAIL, PRIHLÁSTE SA UŽ DNES!