Mesto Senica
  • SK
Titulka   >  Podnet pre primátora

Mestské byty

Mestské byty

20.04.2018 - 22:10

Libor Slovík

Dobrý deň. Mal by som záujem o mestský byt s priatelkou, ja som Seničan, priateľka nie. Pri vybavení všetkych potrebných dokladov na mestský byt mi bolo povedané, že ak by sme boli dvaja, nesmieme spolu prekročiť príjem 1140€ . Ak by náš spoločný príjem bol cca 1200 nemáme nárok na mestský byt??? Ďakujem za odpoveď

Oficiálne stanovisko primátora

Vo Vašom prípade nemôže byť príjem spolu s Vašou priateľkou vyšší ako 1 015,92 €, t.j. do výšky 3-násobku životného minima. Ak by bol vyšší čo i len o 1 cent, podľa § 22 ods. 3 písm. a) Zákona č. 443/2010 Z. z. o dotáciách na rozvoj bývania a o sociálnom bývaní, už nespĺňa podmienky na pridelenie bytu, ktorý bol postavený pomocou štátnych dotácií. Ak aspoň jeden z členov domácnosti zabezpečuje zdravotnícku starostlivosť, sociálne a všeobecne prospešné spoločenské služby, vzdelávanie, kultúru alebo ochranu obyvateľov obce, môže byť príjem až do výšky 4-násobku životného minima. V tomto prípade je to suma 1 523,88 €.

NOVINKY E-MAILOM

NOVÉ INFORMÁCIE, ČO SA PRIPRAVUJE, ČO SA UDIALO NA VÁŠ E-MAIL, PRIHLÁSTE SA UŽ DNES!