Skip Navigation or Skip to Content
ŠTVRTOK, JÚL 25, 2024
Titulka   >  Športové spravodajstvo
publikované: 02.10.2017 - 10:05  //  aktualizácia: 02.10.2017 - 10:11  //  zobrazené: 3331

Hecni sa

Mokro ani blato neodradilo 36 účastníkov prvého ročníka adrenalínového preteku Hecni sa, ktorý sa konal v sobotu 23. septembra 2017 v Kunove. 
V túto sobotu počasie veru účastníkom neprialo. Od rána bola hmla a tú vystriedal dážď.  Pred štartom však pršať prestalo a preteky sa tak mohli začať. Celotýždňové sychravé počasie si vybralo svoju daň v podobe nižšej účasti tímov. Celkovo štartovalo deväť 4-členných družstiev, ktoré absolvovali 4 km trať s 10 prekážkami. 
Prvá disciplína bola skôr o hlave ako o športe, keď si súťažiaci museli zapamätať 6-miestny kód, ktorý mali vysloviť až v cieli. Nasledujúca prekážka však už bola silová. Tímy museli  preniesť 8 paliet 10 metrov. Na ďalšom stanovišti sa trošku zašpinili, keď museli v blatistom teréne podliezť plachtu s vodou. Ďalej ich čakala traktorová pneumatika, ktorú museli 4 krát prevrátiť. Zaslúženou odmenou po zdolaní týchto prvých prekážok im bol sladký čaj. Po malom občerstvení sa opäť pustili do druhej polovice trate. Tu museli opäť podliezať, tento raz popod sieť. To už boli od blata od hlavy až po päty. Blato bolo aj na fúriku, v ktorom mali jedného člena tímu previezť určitý úsek. Bežali dolu kopcom. Ďalšou prekážkou bola protipovodňová zábrana, už takmer v Kunove potom hopsali v pneumatikách a museli odtiahnuť drevenú kládu. Na záver museli zopakovať heslo zo začiatku pretekov, čo bol vlastne cieľ pretekov, kedy sa im stopol čas. Všetci dobiehali s úsmevom a vôbec nevadilo, že boli špinaví od blata. 
V teple na nich čakal chutný guláš, teplý čaj, ale aj pivo a kofola. Každý účastník bol odmenený tričkom a medailou. No aj keď išlo hlavne o zábavu a stmelenie kolektívu, tímom sa meral aj čas. Prví skončil súťažiaci z DHZ Horná Dolina, ktorí vyhrali 15 eurové poukážky od RSMS a 10 eurové na ryby od Kunowského majera. Na druhom mieste skončil B-team, ktorý vyhral fľašu Bentianny a čaj od Teesys a taktiež 10 eurové poukážky na ryby. Na treťom mieste skončili organizátori so Senica 2.0, ktorí sa výhry  vzdali v prospech štvrtého tímu. Tím bolo družstvo Sypači, ktorí si napokon taktiež odniesli 10 eurové poukážky na ryby, ktoré venoval Kunowský majer. 
Spokojnosť vládla na oboch stranách. Organizátori aj súťažiaci sa dobre zabavili a trošku unavili, ale hlavne sa hecli. Už teraz sa všetci tešia na ďalší ročník, ktorý sa uskutoční v júni 2018.

Marek Štítny, Senica 2.0

FOTOGALÉRIA

NOVINKY E-MAILOM

NOVÉ INFORMÁCIE, ČO SA PRIPRAVUJE, ČO SA UDIALO NA VÁŠ E-MAIL, PRIHLÁSTE SA UŽ DNES!