Skip Navigation or Skip to Content
Titulka   >  Spravodajstvo
publikované: 03.06.2024 - 10:46  //  aktualizácia: 03.06.2024 - 13:18  //  zobrazené: 521

Letecký deň detí sme oslávili na letisku so všetkou parádou

Od otvorenia areálu až do neskorého popoludnia zaplnili senické letisko rodičia s deťmi. Pre všetkých bol pripravený bohatý program - ukážky techniky profesionálnych hasičov a colníkov, kolotoče a nafukovacie atrakcie, predvádzacie jazdy autoškoly, trampolíny, autíčka a motokáry, fotenie s maskotmi, súťaže a hry pre deti, maľovanie na tvár, ukážky kynológov z Jablonice.

K leteckému dňu samozrejme patria lietadlá – okrem ich prehliadky na dráhe mohli návštevníci absolovovať vyhliadkový let a profesionáli predviedli akrobatické kúsky a zoskoky. Dych berúce boli hlavne kúsky maďarského pilota Váriho Gyulu a pozornosť pútali aj prelety prúdového cvičného lietadla L-29 Delfín. Nebo nad Senicou bolo počas sviatočného popoludnia stále veľmi zamračené, ale ani krátka prehánka nikoho od návštevy letiska neodradila.

Súťaže pre deti s leteckou tematikou si tradične pripravila Združenie saleziánskej mládeže – DOMKA v Senici, ale aj domáci dobrovoľní hasiči. Na pódiu v kultúrnom programe vystúpili deti z CVČ Senica a ZUŠ Senica, eko-divadlo o odpadových obroch vtiahlo do deja aj divákov a na záver bola pripravená detská diskotéka.

Na konci Dňa detí oblohu nad letiskom po mnohých letových ukážkach ovládli farby denného ohňostroja a tí, čo ešte vládali, sa vrhli do penovej show.

Organizačne sa na LDD podieľali Záhorácky aeroklub, mesto Senica, Mestské kultúrne stredisko Senica, ZUŠ Senica, CVČ Senica, DOMKA Senica – Združenie saleziánskej mládeže, Mestská polícia Senica i dobrovoľní hasiči. Po prvýkrát sa podujatie konalo s finančnou podporou predsedu vlády SR Róberta Fica. Letecký deň detí 2024 ďalej materiálne, službami alebo finančne podporili: Trnavský samosprávny kraj, Technické služby Senica, Mestský podnik služieb Senica, Autoškola Progres, GH studio, Barter, senický Kaufland, Senické a skalické pekárne, Mäso-údeniny Ondrovič, Poľnohospodárske družstvo Senica, Detonics s. a.

FOTOGALÉRIA

NOVINKY E-MAILOM

NOVÉ INFORMÁCIE, ČO SA PRIPRAVUJE, ČO SA UDIALO NA VÁŠ E-MAIL, PRIHLÁSTE SA UŽ DNES!