Skip Navigation or Skip to Content
ŠTVRTOK, JÚL 18, 2024
Titulka   >  Spravodajstvo
publikované: 29.05.2024 - 14:22  //  aktualizácia: 11.07.2024 - 08:25  //  zobrazené: 1387

Najväčšia oslava Dňa detí na Záhorí bude na senickom letisku

Letecký deň detí (LDD), ktorý sa uskutoční v sobotu 1. júna, je bezo sporu dlhoročne najväčším a najviac navštevovaným podujatím pre deti, aké sa na celom Záhorí koná. Dejiskom podujatia pod otvorenou oblohou s mimoriadne atraktívnym programom aj pre dospelých, je tradične aj tento rok areál letiska v Senici. Hlavnými usporiadateľmi Leteckého dňa detí sú mesto Senica a Záhorácky aeroklub Senica. Vstup na podujatie je zdarma.

„Tento deň sme venovali našim najmenším, aby si ho užili plnými dúškami a odniesli si množstvo krásnych spomienok. Program je koncipovaný tak, aby si v ňom našli to svoje malí aj veľkí. Verím, že návštevníci si so sebou prinesú dobrú náladu a úsmevy, aby sme mohli spoločne osláviť tento výnimočný deň,“ pozýva primátor Senice Martin Džačovský.

 

Program na oblohe i na zemi, ktorý zaujme nielen deti

Popoludní od 13.30 sú pripravené letové ukážky domáceho Záhoráckeho aeroklubu Senica, ale oblohu prekrižujú aj lietadlá Leteckého útvaru Ministerstva vnútra SR, ktorý má základňu na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave. Nebude chýbať ani statická a letová ukážka cvičného prúdového lietadla Aero L-29 Delfín, výsadky parašutistov a veľa ďalších.

O hudobno-kultúrny program Leteckého dňa detí (LDD) na senickom letisku sa postarajú aj samotné deti a mládež Centra voľného času Senica a tiež Základnej umeleckej školy Senica. Ich základňou bude pódium postavené vedľa areálu s kolotočmi a jeho bezprostredné okolie. O 15.00 hodine je pre detských návštevníkov pripravené divadelné predstavenie Odpadoví obri. Leteckého dňa detí sa pravidelne zúčastňujú aj dobrovoľníci zo Združenia saleziánskej mládeže DOMKA v Senici. Okrem obľúbeného maľovania na tvár budú mať pripravených desať stanovíšť, kde budú deti plniť zábavno-športové úlohy. Všetky úspešné deti dostanú za odmenu pamätné medaily. Aby toho nebolo málo, DOMKA si o 16.00 hodine pripravila aj detskú diskotéku. O 17.00 bude nasledovať farebný denný ohňostroj na letiskovej dráhe a tento priestor poslúži aj na záverečnú bláznivú penovú šou, ktorá sa rozpúta popoludní o 17.30.

 

Aj sprievodný program je nabitý

Návštevníci Leteckého dňa detí na senickom letisku si budú môcť počas celého sobotného popoludnia naviac vychutnávať bohatý a nemenej atraktívny sprievodný program. Ten bude pozostávať napríklad z ukážok techniky a vybavenia profesionálnych hasičov, colníkov i mestskej polície, prehliadku pristavených lietadiel, ale aj leteckú akrobaciu a možnosť absolvovať vyhliadkové lety. Pravidelnými návštevníkmi Leteckého dňa detí sú aj členovia kynologického klubu z Jablonice, ktorí nenechajú svojich štvornohých zverencov doma. K tomu všetkému treba pripočítať kolotoče, nafukovacie atrakcie a trampolíny, ale aj autíčka a motokáry medzi ktorými budú pobehovať veľkí maskoti Mimoňov a rozdávať sladké lízanky s názvom mesta Senice a jej dvoch mestských častí – Kunova a Čáčova.

 

DOPRAVA na letisko

Mesto Senica zabezpečilo kyvadlovú autobusovú dopravu, ktorá bude tento rok posilnená. Dopraviť sa na letisko môžu návštevníci linkou MHD č. 2, ktorá bude zo Sotinej cez Dlhú ulicu jazdiť od 12.30 do 17.30 každú hodinu a vždy pôjdu dva autobusy za sebou. Naspäť z letiska do mesta bude linka č. 2 premávať takisto v hodinových intervaloch od 13.00 do 17.00 a vždy dva autobusy za sebou. Posledný autobusový spoj z letiska pôjde o 18.30 hodine. 
Ak prídu návštevníci autom, za celodenné parkovanie v areáli letiska zaplatia 2 eurá.

 

Organizátori a podporovatelia

Organizačne sa na LDD podieľa už v úvode spomínaný Záhorácky aeroklub, mesto Senica, Mestské kultúrne stredisko Senica, ZUŠ Senica, CVČ Senica, DOMKA Senica – Združenie saleziánskej mládeže, Mestská polícia Senica i dobrovoľní hasiči. Po prvýkrát sa podujatie koná s finančnou podporou predsedu vlády SR Róberta Fica.
Letecký deň detí 2024 ďalej materiálne, službami alebo finančne podporili: Trnavský samosprávny kraj, Technické služby Senica, Mestský podnik služieb Senica, Autoškola Progres, GH studio, Barter, senický Kaufland, Senické a skalické pekárne, Mäso-údeniny Ondrovič, Poľnohospodárske družstvo Senica, Detonics s. a.

 

Tatiana Moravcová
Foto: Archív mesta Senica

 

FOTOGALÉRIA

NOVINKY E-MAILOM

NOVÉ INFORMÁCIE, ČO SA PRIPRAVUJE, ČO SA UDIALO NA VÁŠ E-MAIL, PRIHLÁSTE SA UŽ DNES!