Skip Navigation or Skip to Content
ŠTVRTOK, JÚL 18, 2024
Titulka   >  Športové spravodajstvo
publikované: 10.12.2018 - 09:18  //  aktualizácia: 10.12.2018 - 09:45  //  zobrazené: 2722

PK AQUA Senica na Zimných majstrovstvách SR v plávaní

Mesiac december je pre plavcov vrchol ich sezóny. Konajú sa Majstrovstvá v SR v plávaní v krátkom bazéne. Týchto podujatí sa pravidelne zúčastňujú aj plavci z PK AQUA Senica.

Prvá previerka bola pre starších žiakov v dňoch 30.11. – 2.12. v Spišskej Novej Vsi. Tejto súťaže sa zúčastnil Samuel Semanko. V silnej konkurencii si vyplával 3x „zemiakovú“ medailu v disciplínach 100 m znak, 200 m znak, 200 m motýlik a celkovo 8 nových osobných rekordov.

Druhá previerka pre plavcov boli majstrovstvá SR  mladších žiakov, ktoré sa konali 7. 12. – 9. 12. 2018 v Nových Zámkoch. Tu bojovala štvorica Sofia Babincová, Matias Ivánek, Michaela Orgoňová a prvýkrát si vyplával účasť na vrcholnom podujatí Jaroslav Bartoš. Najviac sa darilo Sofii, ktorá si vylepšeným časom o 1 minútu a 10 sek v disciplíne 800 m voľný spôsob vyplávala STRIEBRO. V disciplíne 400 m voľný spôsob si vybojovala bronzovú priečku.

Títo štyria plavci mali spolu 18 štartov, kde si vylepšili 16 x svoje osobné maximum. Celkovo súťažilo 45 klubov z celej SR, 232 plavcov malo 1383 štartov. V tejto konkurencii  náš klub obsadil 1. miesto v zlepšení časov.