Titulka
> Spravodajstvo
publikované: 24.06.2026 - 12:03 // aktualizácia: 24.06.2026 - 12:11 // zobrazené: 1335
Primátorská kvapka krvi: Na mestský úrad prišlo 33 darcov
Na Mestskom úrade v Senici sa dnes dopoludnia uskutočnila Primátorská kvapka krvi. Do odberovej miestnosti prišlo celkovo 33 darcov, pričom pre troch z nich to bola ich úplne prvá skúsenosť s darovaním krvi.
Tento odber, ktorý mesto organizuje v spolupráci so Slovenským Červeným krížom, opäť pritiahol aj dlhoročných držiteľov Janského plakiet. Najviac odberov mal dnes na konte Ľubomír Surový, ktorý krv daroval už po 64-krát, a Ľubica Sápiková, pre ktorú to bol 58. odber.
Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí si našli čas a prišli pomôcť, ako aj zdravotníckemu personálu za hladký priebeh celého dopoludnia.
