Skip Navigation or Skip to Content
ŠTVRTOK, JÚL 18, 2024
Titulka   >  Spravodajstvo
publikované: 10.07.2024 - 13:30  //  aktualizácia: 11.07.2024 - 08:21  //  zobrazené: 438

Rekonštrukcia župného domova pre seniorov pokračuje podľa plánu

Stavebné práce na rozsiahlom objekte Domova sociálnych služieb a zariadenia pre seniorov Senica (DSS a ZSS) pokračujú podľa naplánovaného harmonogramu. Vyplynulo to z nedávnej kontroly staveniska, ktorej sa zúčastnil primátor mesta Martin Džačovský v spoločnosti odbornej pracovníčky Oddelenia výstavby a dopravy Mestského úradu Senica Bibiány Kudláčovej.

 

Na budove je postavené lešenie, realizuje sa postupná výmena okien a tiež zatepľovanie na jednotlivých blokoch budovy. Čistia sa steny a loggie, aby bol ich povrch pred zateplením vhodne upravený, na loggiách sa naviac odstraňujú aj staré zábradlia. Zároveň pokračujú aj práce na streche, ktorú čaká nová atika, oplechovanie i nátery. V rámci komplexnú rekonštrukcie DSS a ZSS sa pripravuje aj realizácia chodníka a zastrešenie hlavného vchodu.

 

Zriaďovateľom DSS a ZSS je Trnavský samosprávny kraj, ktorý si budovu zariadenia pre seniorov prenajíma od mesta Senica, ktoré zasa realizuje uvedenú rozsiahlu rekonštrukciu zariadenia pre našich najstarších spoluobčanov.

 

Súbežne s rekonštrukciou župného zariadenia senická radnica obnovuje a zatepľuje aj mestské Zariadenie sociálnych služieb Senica, pričom zámerom je zníženie energetickej náročnosti stavby, modernizácia pôvodných vnútorných priestorov a vybudovanie bezbariérového vstupu v zadnej časti objektu. Obe rekonštrukcie patria medzi tohtoročné najvýznamnejšie investície mesta Senica.

 

Tatiana Moravcová

FOTOGALÉRIA

NOVINKY E-MAILOM

NOVÉ INFORMÁCIE, ČO SA PRIPRAVUJE, ČO SA UDIALO NA VÁŠ E-MAIL, PRIHLÁSTE SA UŽ DNES!