Mesto Senica
  • SK
Titulka   >  Športové spravodajstvo
publikované: 04.05.2020 - 09:02  //  aktualizácia: 04.05.2020 - 09:07  //  zobrazené: 705

Záhorácky maratón je ZRUŠENÝ !

Milí bežeckí priatelia,
do posledných chvíľ sme dúfali, že vás nebudeme musieť, tak ako už mnoho iných organizátorov, informovať o zrušení nášho verejného športového podujatia. Skutočne sme si želali, aby sa Záhorácky maratón uskutočnil v riadnom termíne, teda tradične v druhú júnovú sobotu. Bohužiaľ, práve v čase vrcholiacich príprav a iba pár týždňov pred štartom nášho obľúbeného podujatia došlo k nepopulárnemu a definitívnemu rozhodnutiu o osude aktuálneho ročníka Záhoráckeho maratónu.

Komisia športu pri MsÚ Senica vzhľadom na okolnosti súvisiace so šírením koronavírusu COVID-19 rozhodla, že ZÁHORÁCKY MARATÓN a POLMARATÓN 2020 JE ZRUŠENÝ a neuskutoční sa ani v žiadnom náhradnom termíne do konca roku 2020 !

Všetkým prihláseným pretekárom bude na základe ich písomnej žiadosti štartovné buď vrátené, alebo prenesené do budúceho ročníka 2021.

Vaše žiadosti zasielajte na e-mail: zahoracky.maraton@senica.sk

Po mnohých a mnohých hodinách tvrdej práce na príprave maratónu, sa takéto rozhodnutie nerodilo ľahko. Na rozhodnutie o tom, že vyše tridsaťročná tradícia bude nedobrovoľne prerušená vplývalo mnoho faktorov. Predovšetkým si uvedomujeme výnimočnosť situácie a bezvýhradne akceptujeme a rešpektujeme odporúčania Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky. Uvedomujeme si, že život a zdravie vás športovcov, ale aj nás organizátorov ako aj návštevníkov musíme postaviť vzhľadom na aktuálnu situáciu na prvé miesto. Iba zodpovedným prístupom pomôžeme zastaviť šírenie koronavírusu. Už teraz nabitý jesenný kalendár maratónskych behov (ktorý je tiež stále neistý) organizátorom však neumožnil zvoliť si taký náhradný termín, aby bol Záhorácky maratón konkurencieschopný a bežcami akceptovateľný. V neskorých jesenných a zimných termínoch, v prípade že sa naštartujú ligy a súťaže v ostatných športových odvetviach, nedokážeme zabezpečiť maratón personálne a technicky. Nezanedbateľným faktorom je aj ekonomická neistota, nakoľko mesto Senica bude musieť čeliť ekonomickým následkom tzv. "koronakrízy" a pravdepodobne bude potrebné v nasledujúcich mesiacoch prijímať mnohé úsporné opatrenia, ktorých rozsah a dopad nie je možné nateraz predvídať....

Veríme, že predovšetkým vy bežci, ale aj partneri podujatia, návštevníci a fanúšikovia pochopíte toto neľahké rozhodnutie organizátorov. Zároveň dúfame, že nám všetci naďalej zachováte svoju priazeň, lebo bez vás a bez vašej podpory by naše úsilie bolo zbytočné. Je našou prioritou pokračovať v tradícii Záhoráckeho maratónu a preto všetku energiu teraz vložíme do príprav ročníka 2021, na ktorý vás už teraz srdečne pozývame.

Tešíme sa na vás na Záhoráckom maratóne v Senici 12.06.2021.

NOVINKY E-MAILOM

NOVÉ INFORMÁCIE, ČO SA PRIPRAVUJE, ČO SA UDIALO NA VÁŠ E-MAIL, PRIHLÁSTE SA UŽ DNES!