Mesto Senica
PONDELOK, JÚL 04, 2022
  • SK
Titulka   >  Podnet pre primátora

Nebezpečné haluze a zarastený chodník

Nebezpečné haluze a zarastený chodník

29.03.2019 - 11:56

Luke Ogi Ogibus

Prosím, dajte skontrolovať strom na Sadovej ulici, hlavne pretŕčajúce haluze ponad cestu na bývalé parkovisko Billy. Deň čo deň popod ne chodí kopec detí zo školy. Takisto chodník ktorý je pod nimi zarastený burinou a každý ide radšej po ceste

Oficiálne stanovisko primátora

Uvedený chodník leží na parcele C 3464/1, ktorá je vo vlastníctve STAVMAT IN, spol. s r.o. Čo sa dreviny týka, ide o Jaseň štíhly rastúci na pozemku Trnavského samosprávneho kraja (parcela C 3462). Po zdravotnej stránke je strom v dobrom stave. Nie sú na ňom známky veľkých poškodení len menšie dobre zacelené rany po odstránených vetvách a menšia rana na kmeni, koruna je nepravidelná v dôsledku konkurencie susednej dreviny, z toho dôvodu presúva strom hmotu koruny nad cestu. V korune sa nenachádzajú žiadne suché konáre, ktoré by sa mohli odlomiť a tým ohroziť chodcov či prechádzajúce autá. Podchodná aj podjazdná výška koruny je v poriadku. Jediný problém menšieho rozsahu predstavuje dĺžka spodných vetiev. Strom bude sledovaný a v prípade zhoršenia stability bude realizovaná redukcia obvodu koruny. Odpovedala: Ing. Zuzana Gašparová

NOVINKY E-MAILOM

NOVÉ INFORMÁCIE, ČO SA PRIPRAVUJE, ČO SA UDIALO NA VÁŠ E-MAIL, PRIHLÁSTE SA UŽ DNES!