Mesto Senica
  • SK
Titulka
publikované: 12.05.2017 - 12:34  //  aktualizácia: 12.05.2017 - 12:35  //  zobrazené: 14395

Prístupnosť

Webové stránky sú vytvorené v maximálne možnej miere podľa pravidiel pre tvorbu prístupových webových stránok v štátnej, verejnej správe a samospráve. Tieto www stránky sa snažia o maximálnu prístupnosť a použiteľnosť podľa väčšiny známych metód. Dodržujú všetky dôležité zásady prístupnosti podľa metodiky Blind Friendly Web a konzorcia W3.

Prezentačný layout a obsah je vytvorený v tzv. responzívnom dizajne, ktorý sa prispôsobí automaticky zariadeniu podľa jeho rozlíšenia tak, aby boli všetky prvky dobre čitateľné a umiestnené. Výsledok je dosiahnutý pomocou percentuálnych hodnôt šírky prvkov (tzv. fluid grid – tekutá mriežka) kde namiesto pevných pixelov definujeme šírku v percentách a  CSS3 media-queries, ktoré načítajú CSS štýly podľa rozlíšenia zariadenia. Responzívny dizajn umožňuje prispôsobenie obsahu stránky veľkosti výstupného zariadenia  – monitora, netbooku, tabletu, mobilu a poskytujú tak používateľovi dokonalé zobrazenie a prezentáciu informácií.

Používanie kaskádových štýlov je možné vypnúť pomocou odkazu "Verzia pre slabozrakých" v pätičke web stránky (je možné ich následne zapnúť). Táto funkčnosť potrebuje mať povolené cookies v prehliadači.

NOVINKY E-MAILOM

NOVÉ INFORMÁCIE, ČO SA PRIPRAVUJE, ČO SA UDIALO NA VÁŠ E-MAIL, PRIHLÁSTE SA UŽ DNES!