Skip Navigation or Skip to Content
Titulka   >  Zo zápisníka MsP
publikované: 07.10.2022 - 12:14  //  aktualizácia: 07.10.2022 - 12:25  //  zobrazené: 1198

Situačné správy z hlásení od 26.09.2022 – 06.10.2022

 

  • Dňa 26.09.2022 v čase o 02:40 hod. bola hliadka MsP pri výkone kontroly areálu bývalého SH požiadaná pracovníkom SBS o súčinnosť pri zadržaní páchateľov krádeže káblov z areálu bývalého Slovenského Hodvábru, firmy Slovkord. Príslušníci MsP obmedzili osobnú slobodu trom podozrivým osobám, ktoré viezli väčšie množstvo káblov cez rozstrihnutý plot z priľahlej budovy, na ktorej boli vylomené dvere. Zadržané osoby boli následne odovzdané hliadke Obvodného oddelenia PZ, ktorá si vec prevzala k ďalšej realizácii.
  • Dňa 04.10.2022 o 19:58 hod. bol prijatý oznam od občana mesta, že na Továrenskej ulici spadla staršia žena z bicykla a nejaví známky života. Hliadka na presun k miestu použila svetelné a výstražné zariadenie. Bola privolaná RZP, ktorá si ženu prevzala do starostlivosti. Hliadkou bol vyrozumený manžel dotyčnej, ktorý si prevzal jej osobné veci a bicykel.
  • Dňa 05.10.2022 v čase o 18:28 hod. prijala stála služba telefonát z OOPZ so žiadosťou o preverenie oznamu, že sa má v parku pri futbalovom štadióne nachádzať dezorientovaná žena, ktorá sedí pod stromami. Po príchode hliadky javila známky duševnej poruchy. Svojím správaním ohrozovala seba a hrozilo sebapoškodzovanie. Hliadkou bol vyrozumený manžel, ktorý sa dostavil na miesto a prevzal si manželku. Uviedol, že manželka je psychiatrický pacient a osobne ju previezol do nemocnice v Skalici.
  • Dňa 05.10.2022 o 21:55 hod. počas patrolovej činnosti spozorovala hliadka MsP potýčku na svetelnej križovatke. Jeden z mužov sa dal pred hliadkou na útek. Súčasne sa na mieste nachádzala hliadka OOPZ, ktorá po mužovi pátrala a na úteku ho zastavila. Muž bol príslušníkmi MsP obmedzený na osobnej slobode. Hliadka  MsP bola požiadaná o predvedenie menovaného na OOPZ. Boli použité služobné putá.
  • Dňa  06. 10. 2022 v čase o 21:54 hod. počas vykonávania kontroly plateného parkovania na ulici S. Jurkoviča hliadka MsP spozorovala prichádzajúce vozidlo, ktoré jazdilo s prerazenou pneumatikou. Vozidlo zastavilo a parkovalo na parkovisku. Príslušníci MsP sa presunuli k vozidlu a zistili, že vodič vozidla javí známky opitosti. Hliadka vykonala pohovor s vodičom, ktorý ťažko komunikoval a vyjadril sa, že len preparkoval vozidlo z hlavnej cesty. Následne bolo vyrozumené Obvodné oddelenia PZ Senica, jeho príslušníci si uvedenú vec prevzali k ďalšiemu konaniu. Následne bolo zistené, že vykonanou dychovou skúškou bolo v dychu vodičovi namerané 0,94 mg./l alkoholu, čo predstavuje takmer 2‰.

NOVINKY E-MAILOM

NOVÉ INFORMÁCIE, ČO SA PRIPRAVUJE, ČO SA UDIALO NA VÁŠ E-MAIL, PRIHLÁSTE SA UŽ DNES!