Skip Navigation or Skip to Content
ŠTVRTOK, JÚL 25, 2024
Titulka   >  Podnet pre primátora

Auta na zahrade

Auta na zahrade

21.05.2023 - 13:39

Andrej Kopac

Dobry den, reagujem na umiestnenie vozidiel na zahrade na ulici J. Mudrocha 661/12 kde sa nachadza niekolko starych skodoviek bez znaciek. Vraky by podla zakona mali byt zlikvidovane a nie skladovane na ornej pode. Pozorujem ich tam z balkona uz niekolko rokov. Majitel odmieta nieco urobit, operuje svojimi kontaktami na policii, preto sa obraciam na Vas. Posielam fotodokumentaciu

Oficiálne stanovisko primátora

Na základe podnetu sme oslovili všetkých vlastníkov pozemkov, na ktorých sa vozidlá nachádzajú a zaslali sme im upozornenia, že nakladanie so starými vozidlami upravuje zákon o odpadoch (zák. 79/2015Z.z.). Ani jeden z vlastníkov si zásielku neprevzal a vrátili sa ako nedoručené. Situáciu a postup sme konzultovali aj s Okresným úradom Senica, odborom starostlivosti o životné prostredie. Uvedený zákon rieši odstraňovanie starých vozidiel z verejných priestranstiev, kde môže vozidlo po dodržaní stanoveného postupu odstrániť obec alebo správca cesty. Odstránenie starých vozidiel zo súkromných pozemkov riešené nie je. Vozidlá sú na uvedených pozemkoch umiestnené dlhodobo, preto nie je vylúčené, že môže dochádzať k poškodzovaniu životného prostredia a tiež nemáme možnosť zistiť, či sú tieto vozidlá v evidencii. Preto sme ešte v júli tento podnet postúpili na riešenie OR PZ v Senici. V liste sme ich požiadali, aby nás o výsledku šetrenia informovali, aby sme následne verejnosť mohli informovať i my.

NOVINKY E-MAILOM

NOVÉ INFORMÁCIE, ČO SA PRIPRAVUJE, ČO SA UDIALO NA VÁŠ E-MAIL, PRIHLÁSTE SA UŽ DNES!