Skip Navigation or Skip to Content
Titulka   >  Športové spravodajstvo
publikované: 24.11.2023 - 09:43  //  aktualizácia: 24.11.2023 - 09:44  //  zobrazené: 559

Karate: 14 medailí z bratislavského pohára

Tentoraz na slovenský turnaj vycestovali  senickí karatisti na 1. kolo krajskej súťaže BRATISLAVSKÝ POHÁR, ktoré sa uskutočnilo 12.11.2023 vo Viničnom pri Pezinku. Spoločenský dom privítal bohatú účasť až 245 pretekárov z 21 klubov. Mladí pretekári Hanko kai Senica, čerství majstri ČR z minulého týždňa z Brna, sa presvedčili, že slovenské karate, hlavne v kumite, je omnoho kvalitnejšie, tvrdšie a vyspelejšie než české. Pretekárom zo špičkových slovenských klubov Rapid Bratislava, Real Trenčín či Farmex Nitra sa však dokázali Seničania vyrovnať a v mnohých prípadoch aj poraziť. Pri svojej premiére na turnajoch BÚK - Bratislavskej únie karate, v 3. kole v máji 2023 získali vo Viničnom 9 medailí. Teraz ukázali ďalšie zlepšenie, tvrdý tréning pretavili do dobrých výkonov na tatami a z turnaja si 14 pretekárov Hanko kai odviezlo celkom 14 medailí - 2 zlaté, 6 strieborných a 6 bronzových. Zvlášť v kata ukázali Seničania svoju extratriedu a presnú techniku a v hodnotení klubov skončili na vynikajúcom 3. mieste. Skúsení pretekári zo Slovenských pohárov, členovia A družstva čistým predvedením majstrovských kát zo šýlu šito a goju zvíťazili suverénne vo svojich kategóriách.  Samuel Otrubčák v kata juniorov 16-17 r. a Karin Krúžeková v kata st. žiačok 10-11 r. Posledný zlatý krok sa vo finále kata žiakov nepodaril členom B družstva, začínajúcim pretekárom so žltým opaskom, Adéle Gažovej v ml. žiačkach 8-9 r., Martinovi Gažovi v ml. žiakoch 8-9 r. a Nikolasovi Horeckému v st. žiakoch 10-11 r.  Víťaznú cestu vyraďovacími súbojmi kvôli zbytočným chybám nepremenili vo finále vo víťazstvo a získali strieborné medaile za 2. miesta. Ďalšie 3. strieborné medaile pripojili v kumite po bojovných výkonoch Gabriele Juralová  v st. žiačkach 10-11 r., Sebastian Szabo v st. žiakoch 10-11r. a Theodor Berec v ml. dorastencoch 12-13.r. V Hanko kai Senica sa dlhodobo úspešne pracuje i s úplnými začiatočníkmi s bielym opaskom, ktorý začali cvičiť  len od septembrového náboru. Svoj prvý veľký deň na turnaji karate tak úspešne prežili i dvaja začiatočníci z C družstva - biele opasky, ktorí ukázali svoje sľubné perspektívy do budúcnosti. Sienna Palkovič dokonca v kumite na terč, žiačky 10-11r., získala bronzovú medailu a predviedla výborné kopy. Podobne Tomáš Jankovič, 8.Kyu – bielo-žltý opasok, bol bronzový v kumite na terč v ml. žiakoch 8-9r.

Ďalšie bronzové medaily získali v kata st. žiaci 10-11r. Dominik Rusňák, v ml. dorastencoch 12-13r. Jakub Sloboda a v kumite ml. žiaci  8-9 ročných Adela Gažová a Martin Gažo. Najlepší pretekári postúpili na Majstrovstvá SR dorastencov a juniorov, ktoré bude 2. decembra v Košiciach.

Pretekárov koučovali tréneri J. Rehuš, M. Gažo a V. Krúžeková, ktorí poznatky z tohto turnaja prenesú do ďalšieho zlepšovania výkonnosti pretekárov Hanko kai Senica, aby na 2. kole Bratislavského pohára boli výsledky ešte lepšie. K úspešnej a dobre viditeľnej prezentácii klubu prispeli okrem klubovej zástavy Hanko kai Senica, pod ktorou  na každom turnaji sedia rodičia a pretekári, i nové, naozaj reprezentatívne, klubové športové súpravy.

Po vianočných sviatkoch sa pretekári A družstva zúčastnia na tradičnom zimnom sústredení na Dubníku pri Starej Turej.