Skip Navigation or Skip to Content
Titulka   >  Spravodajstvo
publikované: 04.12.2009 - 14:33  //  aktualizácia: 04.12.2009 - 14:33  //  zobrazené: 579

Policajné správy zo senického regiónu

pz_sr.jpgSenickí kriminalisti vo štvrtok vypátrali 25 ročného muža, ktorý sa dopustil prečinu výtržníctva. V októbri približne o polnoci v Senici v miestnom pohostinstve odzadu pristúpil k 20 ročnému Seničanovi. Tu ho začal udierať do hlavy, neskôr i do tváre a zároveň sa mu vyhrážal. Poškodenému spôsobil viacero oderov a podliatiny na tvári. Vyšetrovateľ už útočníka obvinil z protiprávneho konania, za ktoré mu hrozí teraz až trojročné väzenie.
Polícia vo štvrtok obvinila z prečinu ublíženia na zdraví 33 ročného muža zo Senice, ktorý v októbri v ranných hodinách spôsobil dopravnú nehodu. Ako vodič auta sa dostatočne nevenoval riadeniu, nesledoval situáciu v cestnej premávke a následne prešiel do protismeru, kde zrazil 35 ročného cyklistu zo Senice. Zo spôsobených zranení sa muž liečil viac ako 34 dní. Škoda pri nehode bola odhadnutá na 400 €. Obvinenému teraz hrozí väzenie až na jeden rok.


Polícia bola vo štvrtok privolaná ku krádeži v k.ú. obce Sekule. Po príchode na miesto trojhraničného bodu – štátnej hranice, hliadka na mieste zistila, že neznámy páchateľ odtiaľ odcudzil 3 metrovú bronzovú sochu s umeleckým názvom Hledající. Z podstavca ju páchateľ zhodil na zem, tu ju oddelil od kameňa a odišiel s ňou na neznáme miesto. Majiteľovi, ktorý žije v českej republike, podľa jeho vyjadrenia bola spôsobená nevyčísliteľná škoda a obci Sekule bola spôsobená škoda vo výške 4 700 €. Polícia vec zadokumentovala ako prečin krádeže a prípadom sa naďalej intenzívne zaoberá.


Ľuboš Homola
Oddelenie komunikácie a prevencie KR PZ SR

NOVINKY E-MAILOM

NOVÉ INFORMÁCIE, ČO SA PRIPRAVUJE, ČO SA UDIALO NA VÁŠ E-MAIL, PRIHLÁSTE SA UŽ DNES!