Skip Navigation or Skip to Content
Titulka   >  Spravodajstvo
publikované: 22.08.2023 - 15:28  //  aktualizácia: 22.08.2023 - 15:57  //  zobrazené: 1299

Beh vďaky zo Senice do Prietrže už túto sobotu 26. augusta

18. ročník Behu vďaky zo Senice do Prietrže sa uskutoční už túto sobotu 26. augusta. Podujatie, ktoré sa každoročne koná ako športová súčasť pripomienky na Slovenské národné povstanie, organizuje obec Prietrž v spolupráci s občianskym združením Petrus, mestom Senica a Trnavským samosprávnym krajom.

Bežecké podujatie s dlhoročnou tradíciou, ktoré je súčasťou Moravsko-slovenského bežeckého pohára i Grand prix Záhoria, je otvorené aj pre detské a mládežnícke kategórie. Pre ne je pripravená trať v podobe asfaltovej cesty pri pamätníku SNP v Prietrži U Rehušov podľa vekových kategórií od 70 do 2700 metrov. Štart detských a mládežníckych kategórií je naplánovaný postupne od 13.00 do 15.00 hodiny. Nasledovať bude štart Behu zdravia, ktorý je určený pre všetkých rekreačných milovníkov behu od 16-tich rokov s dĺžkou trate 2,7 kilometra. Hlavná kategória dospelých, na ktorých čaká 11,1 kilometra dlhá trať s prevýšením 300 metrov, odštartuje v Senici pred futbalovým štadiónom na Sadovej ulici o 15.30 hodine.

Pripomeňme, že vo vlaňajšom Behu vďaky kraľoval Lukáš Soural z AK Drnovice (ČR), ktorý si zároveň vybojoval prvenstvo v kategórii mužov nad 40 rokov. Zvíťazil pred Medartom Féderom z AŠK Pezinok, ktorý väčšiu časť trate viedol, no v závere ho zradilo telo. Tretí dobehol Pavol Žajdlík z Ostrožskej Lhoty. Zo žien vlani dobehla do cieľa ako prvá Miroslava Zíšková z ŠK Jablonica, druhá priečka v absolútnom poradí žien patrila Márii Hiklovej z Multisport triathlon team Bratislava a tretia skončila Zuzana Valachovičová z Kútov.

Všetky potrebné informácie nájdete na stránke: www.behvdaky.eu.

 

 

FOTOGALÉRIA

PRÍLOHY

propozicie 2023

(png - 237.71 kB)

NOVINKY E-MAILOM

NOVÉ INFORMÁCIE, ČO SA PRIPRAVUJE, ČO SA UDIALO NA VÁŠ E-MAIL, PRIHLÁSTE SA UŽ DNES!