Skip Navigation or Skip to Content
Titulka   >  Spravodajstvo
publikované: 31.08.2023 - 13:48  //  aktualizácia: 31.08.2023 - 14:18  //  zobrazené: 512

Mestské jasle pripravené na nový školský rok po rekonštrukcii elektroinštalácií

Vzhľadom na nevyhovujúci stav elektrických rozvodov v Mestských jasliach sa mesto tento rok rozhodlo realizovať ich rekonštrukciu z vlastných zdrojov. Počas rekonštrukcie elektroinštalácií bolo vymenené celé elektrické vedenie, vrátane rozvodných skriniek. Okrem toho sa vymenili vypínače, zásuvky a pôvodné osvetlenie bolo nahradené modernými LED svetlami. Nasledovali murárske práce a samozrejme aj vymaľovanie všetkých priestorov. Pracovníčky jaslí sa potom  venovali sťahovaniu, čisteniu a údržbe nielen vybavenia oddelenia, ale aj hračiek. Vďaka ich obetavému nasadeniu sú jasličky pripravené na prijatie detí dňa 4. septembra.

Vedúca jaslí, Dagmar Olšová, vyjadrila spokojnosť s vykonanými úpravami: : „Deti prídu do nového, čistého prostredia, ešte pár drobností doladíme, aby boli deti aj rodičia spokojní. Tešíme sa, že sa to podarilo a stihlo v takom čase. Prerábka bola veľká a náročná.“

Mestské jasle sú zariadením mesta určeným pre deti vo veku od jedného do troch rokov. Ich kapacita je 15 detí, pričom na nadchádzajúci školský rok je momentálne prihlásených 13 detí. Podľa vedúcej jaslí je terajšia kapacita dostačujúca a záujem o miesta pravdepodobne nie je väčší kvôli mesačnému poplatku vo výške 280 €.

Mestská budova, v ktorej sa jasle nachádzajú, slúži aj ako sídlo dobrovoľníckej organizácie DOMKA, ďalšia časť budovy je nevyužívaná. V prípade nedostatku miesta v existujúcich oddeleniach materskej školy by tam bolo možné otvorenie ďalšieho oddelenia s kapacitou pre 20 detí.

FOTOGALÉRIA

NOVINKY E-MAILOM

NOVÉ INFORMÁCIE, ČO SA PRIPRAVUJE, ČO SA UDIALO NA VÁŠ E-MAIL, PRIHLÁSTE SA UŽ DNES!