Skip Navigation or Skip to Content
ŠTVRTOK, MÁJ 30, 2024
Titulka   >  Spravodajstvo
publikované: 13.05.2009 - 10:59  //  aktualizácia: 15.06.2017 - 19:25  //  zobrazené: 939

Projekt Senice a V. Pavlovíc „Rozhlédni se a poznávej“

rozhladna_m.jpgV septembri minulého roku získali družobné partnerské mestá Senica a Velké Pavlovice finančné prostriedky z Programu cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Česká republika 2007-2013 na realizáciu projektu s názvom „Rozhlédni se a poznávej“.
 
 
V novembri obe mestá oficiálne odštartovali aktivity projektu prvými pracovnými stretnutiami s cieľom naplánovať harmonogram realizácie konkrétnych aktivít a ich organizačné a administratívne zabezpečenie.

Aktivity oboch miest sú zamerané na podporu rozvoja cestovného ruchu v partnerských regiónoch a ich propagáciu. V prípade Veľkých Pavlovíc je nosnou aktivitou výstavba novej turistickej atrakcie – rozhľadne nad Areálom Záhrady. Hlavnou aktivitou mesta Senica je tvorba nových propagačných materiálov, ktoré prispejú k zviditeľneniu a prezentácii mesta.

Medzi prvé zrealizované aktivity patrila vzájomná propagácia partnerských miest na veľtrhoch cestovného ruchu Slovakia Tour v Bratislave a Region Tour v Brne.

V jarných mesiacoch sa vo Velkých Pavloviciach začali práce na výstavbe rozhľadne, ktoré boli ukončené začiatkom mája.

Rozhľadňa bola slávnostne otvorená 8.5.2009 za prítomnosti predstaviteľov partnerských miest a početnej skupiny senických návštevníkov, ktorí sa v rámci projektu zúčastnili výmenného celodenného stretnutia s Velkopavlovičanmi.

Pavlovice mali pre účastníkov nášho zájazdu pripravený pestrý program, vďaka ktorému sa Seničania zoznámili s krásami južnej Moravy, regionálnym folklórom, lahodnými chuťami Velkopavlovických vín, nezabudnuteľnou atmosférou starobylých vinných sklepov a fenoménom moravskej vinárskej turistiky. Večer sa senická výprava presunula do turistického areálu Nad Zahradami obklopeného malebnou krajinou vinohradov, kde spoločne s Pavlovičanmi otvorili a privítali rozhladňu „Slunečná“. Výška rozhľadne odhalila vinohradmi ovinuté Velké Pavlovice v plnej kráse a prispela k lepšiemu poznaniu nádhernej moravskej krajiny.

Seničania sa počas dňa vo Velkých Pavloviciach streli s veľkou pozornosťou, srdečnosťou a pohostinnosťou, za ktorú musíme poďakovať menovite pánovi starostovi Ing.Pavlovi Procházkovi, tajomníčke mestského úradu pani Jitke Krátkej a milým spoločníkom a sprievodcom Seničanov po Velkých Pavloviciach pani Karolíne Bártovej, Ing. Františkovi Mrázkovi a Ing. Márii Šmídovej.

Stretnutie bolo jedným z prvých plánovaných stretnutí, ktoré budú v nasledujúcich mesiacoch realizované ako spoločné cezhraničné aktivity projektu „Rozhlédni se a poznávej“.

Začiatkom júla privítajú Seničania výpravu z Velkých Pavlovíc na 56. Slovenskom zraze turistov. V nasledujúcich mesiacov sa vzájomných výmenných stretnutí a poznávania zúčastnia senickí a velkopavlovickí seniori a mládež.


Srdečne ďakujeme Pavlovičanom za ich vrelé prijatie a tešíme sa na ďalšie obohacujúce spoločné zážitky tentokrát na Záhorí !Ľubica Melišová
manažér projektu

logo.jpg
 
Fotogaléria:

Pracovné stretnutie projektového tímu
Vzájomná propagácia na veľtrhoch cestovného ruchu
Privítanie na mestskom úrade, kultúrny program, vystúpenie Seničanky a krojovanej chasy
Vo farnom sklípku
Vystúpenie moskovského folklórneho súboru a Seničanky
Návšteva sklípku bratov Zborovských
Rozhladňa Slunečná s malebnou okolitou krajinou
Slávnostné otvorenie rozhladne
 

FOTOGALÉRIA

NOVINKY E-MAILOM

NOVÉ INFORMÁCIE, ČO SA PRIPRAVUJE, ČO SA UDIALO NA VÁŠ E-MAIL, PRIHLÁSTE SA UŽ DNES!