Mesto Senica
  • SK
Titulka   >  Pozvánky
publikované: 12.03.2020 - 09:53  //  aktualizácia: 10.03.2020 - 13:43  //  zobrazené: 1699

SLUHA DVOCH PÁNOV

OZNAM!!!


Na základne oznámenia Divadla Jána Palárika v Trnave sa divadelné predstavenie ,,SLUHA DVOCH PÁNOV v Dome kultúry v Senici dňa 12.3.2020 NEUSKUTOČNÍ. O náhradnom termíne konania predstavenia Vás budeme informovať.

MsKS


 

SLUHA DVOCH PÁNOV

Dom kultúry Senica

12.3.2020 (štvrtok) o 19 h.

Vstupné: 15 €, rezervácia a predaj lístkov v Infosen Senica (tel.č.: 034 651 6459)

Divadlo Jána Palárika v Trnave

Réžia: Juraj Bielik

Najznámejšia komédia talianskeho majstra veseloherného žánru Carla Goldoniho sa po vyše 50. rokoch vracia na javisko trnavského divadla. Goldoni vo svojej tvorbe vychádzal z tradície jednej z najvýraznejších škôl európskeho komediálneho divadla z commedie dell´arte, inšpiroval sa jej originálnymi príbehmi, iskrivými situáciami i populárnymi typmi postáv.

Sluha dvoch pánov je jedna z najpopulárnejších a najúspešnejších hier, ktoré uvádzajú divadlá po celom svete, táto hra ponúka výnimočnú rolu pre majstrov hereckého umenia - hlavnú postavu sluhu Truffaldina, ktorý si trúfa naozaj na všetko. Každú situáciu a každý problém rieši originálnym a najmä vtipným spôsobom. Autor však o nič neochudobňuje ani ďalšie postavy. Hoci v hre ide o vážne veci lásky, ba aj o život, dominuje jej séria komických zámen, omylov a nedorozumení.

V režijnom naštudovaní Juraja Bielika sa môžu diváci okrem plejády zábavných postáv a situácií tešiť aj na živý hudobný sprievod.

Preklad: Blahoslav Hečko

Úprava: Miro Dacho a Juraj Bielik

Dramaturgia: Miro Dacho

Scéna: Ján Zavarský

Kostýmy: Katarína Žgančíková

Hudba: Juraj Bielik

Svetelný dizajn: Juraj Jakabčin

Účinkujú: Vladimír Jedľovský, Silvia Soldanová, Tibor Vokoun, Tomáš Mosný, Petra Blesáková, Michal Jánoš, Tatiana Kulíšková, Ingrida Baginová, Peter Trník a.h., Martin Križan, Juraj Bielik

FOTOGALÉRIA

NOVINKY E-MAILOM

NOVÉ INFORMÁCIE, ČO SA PRIPRAVUJE, ČO SA UDIALO NA VÁŠ E-MAIL, PRIHLÁSTE SA UŽ DNES!