Skip Navigation or Skip to Content
Titulka   >  Spravodajstvo
publikované: 15.05.2009 - 12:37  //  aktualizácia: 11.06.2017 - 23:14  //  zobrazené: 963

Švajčiarsky veľvyslanec a delegácia Kantonálnej polície Bern v Senici

svajciari_m.jpgV piatok 15. mája prijal primátor mesta Ľubomír Parízek delegáciu Kantonálnej polície Bern zo švajčiarskeho mesta Burgdorf, ktorí do Senice zavítali na pozvanie Mestskej polície. Po vlaňajšej návšteve senických mestských policajtov vo Švajčiarsku ide o ďalšie stretnutie, ktoré prispeje k prehĺbeniu spolupráce medzi policajnými zložkami a partnerskými mestami Senica a Herzogenbuchsee, kam zasahuje pôsobnosť kantonálnej polície Bern.

 

Na pôde mesta i na Slovensku privítal hostí primátor Senice Ľ. Parízek, ktorý považuje za veľmi dôležité možnosť vzájomnej výmeny skúseností, prinášajúcej zlepšenie práce policajtov. „Verím, že vaša návšteva prispeje k obohateniu poznatkov našich mestských policajtov a že na základe vašich skúseností budeme môcť skvalitniť našu prácu,“ povedal primátor.

Na slávnostnom prijatí sa zúčastnil aj veľvyslanec Švajčiarska na Slovensku Josef Aregger, ktorý ocenil spoluprácu medzi policajtmi, no zdôraznil aj dlhotrvajúce priateľstvo Záhoria a švajčiarskeho mestečka Herzogenbuchsee, ktoré prinieslo veľa pozitívneho a užitočného v kultúrnej, športovej i spoločenskej oblasti a prispelo k vzájomnému poznaniu krajín. Nadštandardné vzťahy medzi oboma krajinami sa už dlhé roky rozvíjajú na základe iniciatívy poradcu primátora Senice Petra Horvátha.

Švajčiarsky veľvyslanec i ostatní hostia sa zapísali do Pamätnej knihy mesta.
V desaťčlennej delegácii švajčiarskych policajtov je okresný riaditeľ Daniel Wetli i jeho predchodca Hermann Grűnig. V sprievode náčelníka Mestskej polície Senica Rastislava Janáka si hostia potom prezreli priestory, vybavenosť a oboznámili sa so systémom práce MsP. Do ich programu bola zaradená i návšteva Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave. Počas 3-dňového pobytu na Slovensku spoznajú švajčiarski policajti aj ďalšie obce a mestá v našom regióne.

Priateľská spolupráca medzi policajtmi sa zrodila v roku 2007 počas súťaže hasičských družstiev O putovný pohár primátora Senice, na ktorej okrem hasičov z Herzogenbuchsee bol prítomný aj policajný dôstojník z Burgdorfu Simon Schär.


 

 

 

FOTOGALÉRIA

NOVINKY E-MAILOM

NOVÉ INFORMÁCIE, ČO SA PRIPRAVUJE, ČO SA UDIALO NA VÁŠ E-MAIL, PRIHLÁSTE SA UŽ DNES!