Titulka
> Spravodajstvo
publikované: 16.02.2026 - 08:15 // aktualizácia: 16.02.2026 - 12:16 // zobrazené: 21146
Basa odpočíva, fašiangy sa končia
V sobotu 14. februára sa v Dome kultúry Senica konalo tradičné pochovávanie basy, ktoré každoročne pripravuje Dobrovoľný hasičský zbor Senica.
O polnoci sme sa symbolicky rozlúčili s basou za sprievodu veselých litánií a skvelej hudby skupiny The Brothers, ktorá hrala do tanca počas celého večera.
Teraz nás čaká 40-dňové obdobie pôstu pred Veľkou nocou, ktoré sa začína Popolcovou stredou 18. marca a potrvá do Veľkého piatka 3. apríla.
Ďakujeme všetkým, ktorí sa prišli zabaviť a udržiavajú túto krásnu tradíciu pri živote.
