Skip Navigation or Skip to Content
Titulka   >  Spravodajstvo
publikované: 16.02.2026 - 08:15  //  aktualizácia: 16.02.2026 - 12:16  //  zobrazené: 21146

Basa odpočíva, fašiangy sa končia

V sobotu 14. februára sa v Dome kultúry Senica konalo tradičné pochovávanie basy, ktoré každoročne pripravuje Dobrovoľný hasičský zbor Senica.

O polnoci sme sa symbolicky rozlúčili s basou za sprievodu veselých litánií a skvelej hudby skupiny The Brothers, ktorá hrala do tanca počas celého večera.

Teraz nás čaká 40-dňové obdobie pôstu pred Veľkou nocou, ktoré sa začína Popolcovou stredou 18. marca a potrvá do Veľkého piatka 3. apríla.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa prišli zabaviť a udržiavajú túto krásnu tradíciu pri živote.

FOTOGALÉRIA

NOVINKY E-MAILOM

NOVÉ INFORMÁCIE, ČO SA PRIPRAVUJE, ČO SA UDIALO NA VÁŠ E-MAIL, PRIHLÁSTE SA UŽ DNES!