Skip Navigation or Skip to Content
ŠTVRTOK, JÚN 20, 2024
Titulka   >  Spravodajstvo
publikované: 15.11.2023 - 13:50  //  aktualizácia: 15.11.2023 - 13:50  //  zobrazené: 726

Zimná údržba v sezóne 2023 - 2024

Obdobie zimnej údržby má mesto Senica v operačnom pláne zimnej údržby zadefinované obdobím od 15. novembra do 15. marca. Hlavné ťahy mestom, teda cesty prvej triedy, má povinnosť udržiavať zjazdné a bezpečné Slovenská správa ciest, cesty druhej a tretej triedy má v správe Trnavský samosprávny kraj. Ostatné miestne komunikácie a chodníky spravuje mesto.

Zmluvu na zimnú údržbu v meste Senica má firma Unicarback, ktorá ju bez výraznejších problémov zabezpečovala už aj uplynulú sezónu, ktorá sa vyznačovala miernou zimou. V dôsledku problematického jarného kosenia, ktoré mala takisto v kompetencii uvedená firma, sa mestskí poslanci zaujímali, či firma zvládne prípadné návalové sneženie. Manažér spoločnosti Peter Koiš na novembrovom mestskom zastupiteľstve (9. 11. 2023) poslancov uistil, že firma je na zimnú údržbu pripravená podľa zmluvných podmienok, majú dostatok strojov aj posypového materiálu. Na zimnú údržbu sú pripravené dva veľké traktory s prednými radlicami a rozmetadlami na posyp, jeden menší automobil na údržbu chodníkov, ďalej multikára a dva pickupy.

Pohotovostnú službu zabezpečujú traja pracovníci, pričom dvaja v režime 24/7, zodpovedný pracovník mesta zasa nahlasuje každú požiadavku na výjazd. Podnety môžu občania nahlasovať na telefónne číslo 0948 701 199 alebo aj mailom na info@unicarback.com.
V poradí dôležitosti pri výjazde sú prioritou príjazdové komunikácie k poliklinike, požiarnej ochrane, komunikácie pre mestskú hromadnú dopravu, ku školám, autobusové zastávky a vybrané prechody pre chodcov a k nim príslušné chodníky. Spoločnosť Unicarback, s. r. o. má zmluvu na údržbu ciest v dĺžke 54 kilometrov a chodníkov v dĺžke vyše 66 kilometrov.
 

NOVINKY E-MAILOM

NOVÉ INFORMÁCIE, ČO SA PRIPRAVUJE, ČO SA UDIALO NA VÁŠ E-MAIL, PRIHLÁSTE SA UŽ DNES!